Adunarea Secţiei de Ştiinţe Naturale şi Exacte



Nume

Specialitatea

Instituţia

 
1  Arîcu AculinaChimie biorganică, chimia compuşilor naturali şi fiziologic activiInstitutul de Chimie
 
2  Arnautov VladimirGeometrie și topologie, Logica matematică, algebră și teoria numerelorInstitutul de Matematică şi Informatică
 
3  Aruşanov ErnestFizica și tehnologia materialelorInstitutul de Fizică Aplicată
 
4  Balaur NicolaeFiziologia și biochimia, bioenergetica, reconstrucția plantelor C3Institutul de Genetică, Fiziologie şi Protecţie a Plantelor
 
5  Bologa MirceaTermotehnică, procese și aparate în industria alimentarăInstitutul de Fizică Aplicată
 
6  Cepoi LilianaBiotehnologieInstitutul de Microbiologie şi Biotehnologie
 
7  Cioban MitrofanGeometrie și topologieUniversitatea de Stat din Tiraspol
 
8  Ciubotaru AlexandruCitoembriologieGrădina Botanica (Institut)
 
9  Culiuc Leonid Fizica și tehnologia materialelor, nano-microelectronica și optoelectronicaInstitutul de Fizică Aplicată
 
10  Dediu IonBiogeocenologie, eco-urbanistică, acologie generală (teoretică)Institutul de Ecologie şi Geografie
 
11  Dicusar AlexandruElectrochimie, tehnologii electrofizice și ingineria suprafețelorInstitutul de Fizică Aplicată
 
12  Duca GheorgheEcologie (chimie ecologică)Academia de Ştiinţe a Moldovei
 
13  Duca Maria Genetica şi fiziologia plantelorUniversitatea de Stat din Moldova
 
14  Dumitraș PetruProcese și aparate în industria alimentarăInstitutul de Fizică Aplicată
 
15  Furdui TeodorFiziologia şi sanocreatologiaInstitutul de Fiziologie şi Sanocreatologie
 
16  Gaindric ConstantinInformatica, teoria luării deciziilorInstitutul de Matematică şi Informatică
 
17  Geru IonFizica teoretică, fizica corpului solidInstitutul de Chimie
 
18  Gladchi VioricaChimia ecologicăUniversitatea de Stat din Moldova
 
19  Gulea AurelianChimiaUniversitatea de Stat din Moldova
 
20  Lacusta VictorMedicinaIP Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie "Nicolae Testimiţanu"
 
21  Lupaşcu TudorChimie fizică, chimie ecologică, protecția mediului ambiant și filosirea rațională a resurselor naturaleInstitutul de Chimie
 
22  Mişcoi GheorgheTeoria probabilităților, Statistica metematică, Cibernetică economicăUniversitatea Liberă Internaţională din Moldova
 
23  Moscalenco SveatoslavFizică teoreticăInstitutul de Fizică Aplicată
 
24  Moscalenco VsevolodFizică teoreticăInstitutul de Fizică Aplicată
 
25  Moşanu Lora-ŞupacFiziologia omului şi animalelorUniversitatea de Stat din Tiraspol
 
26  Perjan AndreiEcuaţii diferenţialeUniversitatea de Stat din Moldova
 
27  Reabuhin IurieLogica matematică, algebră și teoria numerelorInstitutul de Matematică şi Informatică
 
28  Rudic ValeriuMicrobiologia, biotehnologieInstitutul de Microbiologie şi Biotehnologie
 
29  Simaşchevici AlexeiFizica și tehnologia materialelorInstitutul de Fizică Aplicată
 
30  Soltan PetruGeometrie, topologie, optimizarea discretaUniversitatea de Stat din Moldova
 
31  Toderaş IonZoologia, hidrobiologie şi ihtiologieInstitutul de Zoologie
 
32  Ungureanu LaurenţiaHidrobiologie,ecologieInstitutul de Zoologie
 
33  Ursu AndreiPedologie, geografia și evoluția solurilorInstitutul de Ecologie şi Geografie
 
34  Vlad PavelChimia organică, chimie bioorganică, chimia compușilor naturali și fiziologic activiInstitutul de Chimie
 
35  Vulpe NicolaeEcuaţii diferenţialeInstitutul de Matematică şi Informatică
 
36  Şalaru VasileBotanica, algologie, biologie algalăUniversitatea de Stat din Moldova
 
37  Şişcanu GheorgheFiziologia plantelor, fotosintezaInstitutul de Genetică, Fiziologie şi Protecţie a Plantelor