Adunarea Secţiei de Ştiinţe Inginereşti şi Tehnologice



Nume

Specialitatea

Instituţia

 
1  Arnaut NicolaeHidrologieInstitutul de Fizică Aplicată
 
2  Bîcova ElenaSisteme și Tehnologii energeticeInstitutul de Energetica
 
3  Bostan IonMașinologia și fiabilitatea mașinilorUniversitatea Tehnică a Moldovei
 
4  Bostan ViorelTeoria mașinelor și organe de mașiniUniversitatea Tehnică a Moldovei
 
5  Canţer ValeriuFizicaConsiliul Naţional pentru Acreditare şi Atestare
 
6  Cojocaru VictorElectronica corpului solid, microelectronică, nanoelectronicăInstitutul de Inginerie Electronică şi Nanotehnologii "D.Ghiţu"
 
7  Condrea ElenaFiuzica și Ingeneria semiconductoarelorInstitutul de Inginerie Electronică şi Nanotehnologii "D.Ghiţu"
 
8  Condrea ElenaFiuzica și Ingeneria semiconductoarelorInstitutul de Inginerie Electronică şi Nanotehnologii "D.Ghiţu"
 
9  Dimitrachi SergiuConstrucția de apărare și sisteme automatizateUniversitatea Tehnică a Moldovei
 
10  Donu SofiaCristalografie și cristalofizicăInstitutul de Inginerie Electronică şi Nanotehnologii "D.Ghiţu"
 
11  Dorogan ValerianOptoelectronicaUniversitatea Tehnică a Moldovei
 
12  Dulgheru ValeriuTeoria mașinelor și organe de mașiniUniversitatea Tehnică a Moldovei
 
13  Șaragov VasiliiChimia fizicăUniversitatea Tehnică a Moldovei
 
14  Lvovschi EvgheniiMecanica structurilor și construcțiilor antiseismiceUniversitatea Tehnică a Moldovei
 
15  Musteată ValentinȘtiințe tehniceUniversitatea Tehnică a Moldovei
 
16  Postolatii VitalieEnergeticaInstitutul de Energetica
 
17  Sidorenko Anatolie FizicaInstitutul de Inginerie Electronică şi Nanotehnologii "D.Ghiţu"
 
18  Tîrsu MihaiSisteme electroenergeticeInstitutul de Energetica
 
19  Tighineanu IonNanotehnologiiAcademia de Ştiinţe a Moldovei
 
20  Tronciu VasileFizica teoreticăUniversitatea Tehnică a Moldovei
 
21  Ursachi VeaceslavFizica stării condensateAcademia de Ştiinţe a Moldovei
 
22  Zaporojan SergiuCalculatoare, sisteme de calcul și rețele informaționaleUniversitatea Tehnică a Moldovei